Blog dla pasjonatów motoryzacji
Blog > Komentarze do wpisu
Reliant Robin - trójkołowiec z Anglii

Nazwa Reliant Robin niewiele mówi przeciętnym znawcom motoryzacji. Jednak większość z nas oglądała Jasia Fasolę, który poruszał się Mini. Pech chciał, że Fasola często spotykał na drodze dziwny trójkołowy pojazd. Był to samochód autentyczny, nie prototyp zrobiony dla potrzeb filmu.

Reliant Robin był jednym z motoryzacyjnych "bohaterów" Jasia Fasoli. Warto dodać, iż historia produkcji trójkołowca sięga początku lat 50. XX wieku. W Wielkiej Brytanii istniało wiele odmian Relianta. Dzisiaj zajmujemy się modelem Robin, który wytwarzany był w latach 1973-2002. Trójkołowce poruszały się nie tylko w GB, ale i także w Grecji i Indiach.

Do Robina montowano dwie wersje silników: 748 cc i 848 cc. Auto wyposażono w 4 biegową manualną skrzynię biegów.

Trójkołowiec z Tamworth zasługuje na miano samochodu kultowego. Robin "wystąpił" m.in. w Jasiu Fasoli, Top Gear (słynne dachowanie Stiga), Fifth Gear, Auta 2. W Polsce zakup Relianta jest niemożliwy, dlatego warto poszukać na brytyjskich stronach. Z ciekawości sprawdziłem oferty na eBay. Jest tam kilka ciekawych propozycji, ktoś wystawił do sprzedaży Robina z 1984 roku za 250 funtów...

wtorek, 05 lipca 2011, maciekgn
maciejkedzierski@onet.pl

Polecane wpisy

bloggin.pl
zBLOGowani.pl