Blog dla pasjonatów motoryzacji
Blog > Komentarze do wpisu
GAZ Tigr-2 - rosyjski Humvee

Wojskowa odmiana Tigra od kilku lat zasila rosyjską armię, milicję oraz oddziały specjalne. Przy okazji konfliktu na Krymie, kilka sztuk tego wozu pokazano w mediach. Prawdopodobnie był to chrzest bojowych rosyjskich Tigrów. 

Jednak dzisiaj chciałbym pominąć wojskową odmianę, a zająć się wersją cywilną - znaną jako GAZ 3121 Tigr-2. Otóż auto pojawiło się na targach w 2007 roku. Do krótkiej seryjnej produkcji weszło rok później. Na rok 2009 zapowiedziano masową produkcję. Niestety w Internecie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Możliwe, że cywilny Tigr wyszedł w limitowanej serii dla bogatych wybrańców. 

Od strony mechanicznej Tigr był bardzo podobny do wojskowego brata. W ofercie znalazły się dwie wersje silnikowe: jednostka Steyer o mocy 200 KM oraz Cummins o mocy 205 KM. 

3,5 tonowy GAZ rozpędzał się do 160 km/h. Dobre osiągi wpływały na konsumpcję paliwa, która w mieście wynosiła ponad 15 litrów. wtorek, 02 września 2014, maciekgn
maciejkedzierski@onet.pl

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Terminator, *.gdansk.vectranet.pl
2015/01/12 13:39:07
Rosjanie mają Tigra, amerykanie Hummera, a czy jakiś nasz koncern zbrojeniowy posiada w ofercie taki wóz w wersji wojskowej i cywilnej? Ciekawi mnie ta tematyka.
bloggin.pl
zBLOGowani.pl