Blog dla pasjonatów motoryzacji
sobota, 02 lipca 2011
Fiat Multipla - nie taki straszny, jak go malują

Swój pierwszy wpis zacznę od najbrzydszego samochodu w historii motoryzacji. Tym brzydkim kaczątkiem jest Fiat Multipla. Auto znalazło się nawet na liście 50 najgorszych aut wszech czasów według gazety Time. Ok. Zgadzam się z tym, że pierwsza generacja wyglądała dziwacznie, ale bardziej interesuje mnie awaryjność danego modelu.

Multipla jak wiadomo, nie cieszyła się dużym powodzeniem wśród klientów. Oczywiście głównym powodem słabej sprzedaży była kontrowersyjna sylwetka. Fiat oferował szeroką gamę silników, najlepsze okazały się jednostki 1.9 JTD o trzech wariantach: spokojnych 105 KM i 110 KM oraz dynamicznym 120 KM. Amatorzy szybkiej jazdy musieli posiadać "grube" portfele, ponieważ Mulitplę "męczyło" wciskanie do oporu gazu. Autko, które posiadało 6 miejsc przeznaczone było do spokojnej jazdy razem z rodziną.


W 2004 roku Fiat zaprezentował drugą generację Multipli z przebudowanym przodem. Tym razem kontrowersyjność została zamieniona na nudę. Od tej pory Multipla to zwykły minivan...


Multipla pierwszej gerenracji miała okropny wygląd, jednak po kilku latach możemy stwierdzić, iż posiadała ona ukryte piękno. Może w przyszłości Multipla będzie samochodem porządanym i kultowym? Jak na razie na ulicach mojego miasta pojawia się coraz więcej "używek" z Niemiec i Włoch. A ludzie się cieszą bo za "grosze" mają przestronnego minivana. Nie macie "przeciętniaka" macie Multiplę!

 

Fiat Multipla (I generacja)

Fiat Multipla (II generacja)

 

1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30
 
bloggin.pl
zBLOGowani.pl